Pompy ciepła – Gdańsk, Olsztyn, Warszawa i Mazury

Jak najefektywniej ogrzewać dom? To racjonalny wybór dla nowego i starego budownictwa.

Pompy ciepła Aplha Innotec jako jedne z najlepszych produktów na rynku

Marka Alpha Innotec, istniejąca od 1998 roku, zyskała miano lidera na rynku producentów pomp ciepła. Firma zawdzięcza sukces swojemu dynamicznemu rozwojowi, innowacyjnemu podejściu, nietuzinkowym rozwiązaniom oraz dokładnej i systematycznej analizie rynku.

Firma zawsze wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich klientów, dlatego wysokiej klasy pompy ciepła Alpha Innotec gwarantują niezawodność działania, przy jednoczesnym, niezwykle prostym, systemie instalacji i użytkowania. Oferta firmy jest na tyle bogata, że możliwe jest dopasowanie odpowiedniego produktu, spełniającego oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Alpha Innotec stawia na ekonomiczne rozwiązania, jednak bierze też pod uwagę dbałość o środowisko naturalne. Z tego powodu firma postanowiła uniezależnić się od paliw kopalnych oraz ograniczonych źródeł energii.

Firma Iborys instaluje najlepsze produkty na rynku, dlatego zdecydowaliśmy się na pompy ciepła Alpha Innotec. Szeroki zakres działań oferujemy w Gdańsku, Olsztynie, Warszawie i na Mazurach.

Schemat działania pompy ciepła

Działanie pompy ciepła

Pompy ciepła pobierają energię z otoczenia, która później zostaje sprężona w kompresorze. Następnie ciepło zostaje przekazane do skraplacza, gdzie ulega rozprężeniu. Po tym procesie energia trafia do zaworu rozprężnego, a finalnie, do instalacji grzewczej budynku.

Podczas pracy pompy ciepła zachodzą przemiany termodynamiczne. Cały proces opiera się na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, która pochodzi z gruntu, powietrza lub wody. Zużycie energii elektrycznej jest minimalne, dlatego praca pompy ciepła jest ekologiczna i przyjazna dla środowiska.

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii

Pompy ciepła w efektywny sposób wykorzystują naturalne źródła energii, takie jak woda, grunt i powietrze, dzięki czemu do ich działania nie używa się ograniczonych źródeł energii oraz paliw kopalnych, przez co nie zagrażają one środowisku naturalnemu. Pompy ciepła można połączyć między innymi z fotowoltaiką czy energią słoneczną, przez co możliwe jest umieszczenie ich również w nowych i modernizowanych budynkach.

Energia pozyskiwana z powietrza

Pompy ciepła, które pobierają energię z powietrza, w porównaniu do innych tego typu urządzeń są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Powietrze pozyskuje się w prosty sposób i bez większych inwestycji. Co więcej, pod względem wydajności, pompy powietrzne zbliżają się do pomp glikol/woda. Można je zainstalować w wielu systemach – nie tylko w domach wielorodzinnych, ale także w budynkach niskoenergetycznych.

Energia pozyskiwana z ziemi

Pompa ciepła typu glikol/woda pozyskuje energię z ziemi i przekazuje ją wodzie, która znajduje się w instalacji grzewczej. Temperatura ziemi utrzymuje się na poziomie około 3-5°C na głębokości kolektora podczas okresu grzewczego, a szczególnie jego szczytu. Biorąc pod uwagę sondy pionowe, możemy mówić o temperaturze jeszcze wyższej. Koszty eksploatacyjne związane z działaniem pompy glikolowej są możliwe do przewidzenia, dzięki stałości temperatury gruntu.

Kolejną zaletą pompy ciepła Alpha Innotec jest pasywne chłodzenie, które może być doskonałym rozwiązaniem – szczególnie w okresie letnim. Dodatkową opcją jest wyposażenie systemu hydraulicznego w bufor chłodu oraz jego rozbudowanie.

Energia pozyskiwana z wody gruntowej

Woda jest jednym z najwydajniejszych źródeł energii. Dzięki pochłanianiu energii słonecznej stanowi doskonałe źródło ciepła dla pompy. Temperatura wody gruntowej utrzymuje się w okolicach około 7-12°C, również podczas chłodnego okresu. Do pozyskania energii z wody gruntowej wykorzystuje się studnie – czerpną oraz zrzutową, które ustawia się obok siebie w odległości 10-15 metrów.

Szeroki zakres naszych działań obejmuje głównie takie miasta jak Gdańsk, Warszawa i Olsztyn, a także całe województwo warmińsko-mazurskie. Ze względu na to, że są to tereny wilgotne, pompy , które wykorzystują naturalne źródła energii, a więc wodę czy powietrze, cieszą się tutaj dużą popularnością.

Skontaktuj się z nami po bezpłatną wycenę!