Rekuperacja Olsztyn

Jeżeli chodzi o wentylację mechaniczną, wybraliśmy najlepszą markę na rynku i pierwszą firmę, która zaczęła w ogóle produkować rekuperatory – firmę Zehnder, lidera rynku rekuperacji w Europie. Nasze działania z użyciem tego urządzenia prowadzimy głównie na terenie Gdańska, Warszawy i Olsztyna.

Rekuperacja w systemach mechanicznej wentylacji wnętrz

Rekuperacja w domu

Przebywanie w pomieszczeniach wypełnionych świeżym powietrzem jest niezwykle istotne dla naszego dobrego samopoczucia i zdrowia. Mając na uwadze ten fakt, firma Zehnder opracowała specjalny system wentylacji – Zehnder Comfosystems, który równomiernie wymienia powietrze na świeże. Firma wyróżnia się innowacyjnym podejściem oraz nietuzinkowym designem swoich produktów. Co więcej, posiada szeroką ofertę zaspokajającą indywidualne potrzeby.

Zehnder ComfoAir – nowoczesne centrale wentylacyjne

rekuperator Zehnder ComfoAir

Nowoczesne rozwiązania

Rekuperacja schemat

Praca systemu opiera się na wysokiej klasy jednostkach wentylacyjnych Zehnder ComfoAir, które gwarantują niezawodność działania, dzięki zaawansowanej automatyce. Stopień odzysku ciepła wynosi aż do 95%, co zostało zatwierdzone przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt. Urządzeniom, których wydajność sięga 6000 m3/h przyznano certyfikat PHI. Jednostki ComfoAir wykazujące wydajność 350–550 m3/h spełniają standardy wskazane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

Gruntowy wymiennik ciepła

Zehnder ComfoFond-L to doskonały dodatek do systemu wentylacji znajdujący zastosowanie w domach jedno i dwurodzinnych. Gruntowy wymiennik ciepła pozyskuje energię z gruntu, po czym wykorzystuje ją w celu odzysku ciepła i regulacji temperatury powietrza, które jest doprowadzane do pomieszczenia. Aby podnieść lub obniżyć temperaturę doprowadzanego powietrza, energia geotermalna jest magazynowa przez sondę lub kolektor poziomy. Następnie jest ona przekazywana do świeżego powietrza, które jest doprowadzane przez podłączone do jednostki wentylacyjnej rekuperatory.

rekuperatory olsztyn Zehnder ComfoFond-L

ComfoFond-L Eco 350 to gruntowy wymiennik ciepła (inaczej cieczowy gruntowy wymiennik). Aby urządzenie przekazywało ciepło lub chłód z gruntu do powietrza wentylacyjnego, umieszcza się je między czerpnią powietrza, a jednostką wentylacyjną.

Zehnder ComfoFresh – nowoczesność i energooszczędność w jednym

Nowoczesny system dystrybucji powietrza, jakim jest Zehnder ComfoFresh, można doskonale dopasować do wszelkich konstrukcji budowlanych. Montaż kanałów jest bardzo prosty – z łatwością umieścisz je w warstwie izolacji – nad lub pod stropem oraz w wylewanym betonie.

rekuperatory olsztyn Zehnder ComfoFresh

Potwierdzeniem wysokiej jakości produktu jest certyfikat SKZ oraz Atest Higieniczny PZH. Produkt znajdzie zastosowanie w nowych i modernizowanych budynkach, a także w domach wielo lub jednorodzinnych.

Zehnder InFloor działa na podobnej zasadzie co Zehnder OnFloor. Różnica polega na tym, że w przypadku pierwszego produktu, rury umieszcza się w podłożu, dzięki czemu rozwiązanie to sprawdza się w każdym projekcie. Kanały są zabezpieczane warstwą Clinside®. Dodatkowymi zaletami Zehnder InFloor jest łatwy i szybki montaż oraz obsługa, niezawodne działanie, a także skuteczna wymiana powietrza, przy jednoczesnej, niewielkiej, ingerencji w bryłę budynku.

Firma Iborys stawia na najwyższej jakości produkty dostępne na rynku. Nasze działania prowadzimy w szczególności na terenie województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Biuro naszej firmy znajduje się w Olsztynie.

Rekuperacja — jakie są jej zalety?

Zamieszkujesz Olsztyn lub okolice? Dobrze się składa, ponieważ w Iborys oferujemy innowacyjne rozwiązania w zakresie rekuperacji dla zainteresowanych z województwa warmińsko-mazurskiego. Niezawodne rekuperatory zapewniają sprawną wentylację pomieszczeń, pozwalają oszczędzić nieco na ogrzewaniu, a do tego gwarantują świeże powietrze, pozwalając cieszyć się niebywałym komfortem na co dzień. Dołącz do grona Klientów zadowolonych ze współpracy z Iborys już dziś!

Zadbaj o bezpieczeństwo domowników — zainwestuj w nowoczesny rekuperator

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom, oferujemy nie tylko sprawdzone produkty od renomowanych marek, ale też kompleksowe wsparcie w zakresie montażu rekuperacji — zarówno w Olsztynie, jak i innych okolicznych miejscowościach. Szukasz sposobu na zawsze świeże powietrze w czterech ścianach? Jesteśmy przekonani, że dopasowany do indywidualnych potrzeb system rekuperacji spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy do współpracy!

Skontaktuj się z nami po bezpłatną wycenę!